فضای باز

تعویض لنت

از آنجا که لنت ترمز یک قطعه سایشی در سیستم ترمز و بخش ایمنی محسوب می شود باید در فواصل زمانی منظم بررسی شود.لنت ترمز  فقط باید توسط افرادی تعویض گردد که در این زمینه مهارت و تخصص کافی دارند. نحوه نامناسب تعویض و نصب لنت ترمز ممکن است منجر به نقص فنی در سیستم ترمز و عدم ترمزگیری در شرایط بحرانی گردد.

نحوه صحیح نصب لنت ترمز

1.وسیله نقلیه خود را از حرکت بازدارید.

2.پیچهای چرخ را به آرامی شل کنید، سپس اتومبیل را بالا ببرید، بر یک پایه مطمئن تکیه دهید و چرخها را درآورید. پیچ یا محور کالیپر را درآورده و کالیپر را بازکنید. در هر کالیپر، لوازم جانبی ایمنی را بردارید و مکان قرارگیری آنها را برای نصب مجدد بخاطر بسپارید.

3.سیمهای هشداردهنده لنت ترمز را در صورت وجود، جدا کنید.

4.لنت ترمز و متعلقات آن را از داخل کالیپر خارج نمائید.

5.کالیپر و کلیه متعلقات آن را کاملاً تمیز کرده، هرگونه زنگاری را بردارید و هرگونه شیار و ترکی را بررسی نمائید.

6.دیسک ترمز را جهت هرگونه آسیب یا ترک بررسی کنید.

7.هرگونه قطعات یدکی مشکوک یا صدمه دیده را در سیستم ترمز تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمائید.

8.پیستون را به سمت داخل سیلندر برگردانید و لنت ترمز جدید را درون کالیپر نصب کنید. سیمهای هشدار دهنده و سایز لوازم جانبی ایمنی را مجدداً وصل نمائید.

9.کالیپرها را در جای خود ببندید و محور یا پیچ آن را محکم کنید.

10.توجه: از تماس مواد اصطکاکی لنت ترمز و دیسکها با گریس یا روغن یا هر نوع روان کننده چرب دیگری و همچنین نصب لنت ترمز با دست چرب اکیداً خودداری فرمائید.

11.بعد از نصب لنتها و چرخها، خودرو را در حالت ایستاده روشن نموده و قبل از حرکت پدال ترمز را چندین بار به پائین فشار دهید تا مطمئن شوید که ترمزها بطور صحیح کار میکنند، سپس حرکت آهسته خود را آغاز نمائید.

12.توصیه می شود که 300 کیلومتر ابتدایی بعد از تعویض لنت ترمز را با سرعت آرام حرکت کنید و از ترمزگیریهای خشن خودداری نمائید. ترمزگیریهای آرام آزمایشی انجام دهید، در نظر داشته باشید که کارایی ترمز تاحدودی در ترمزگیری های اولیه پائین میباشد.

13.لنت ترمز شامل مواد مضر است. از ایجاد یا تنفس غبار آن در زمان تعویض لنت یا تمیز کردن قطعات خودداری کنید و در زمان تعویض لنت بمنظور جلوگیری از آسیب پوستی دستکش بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *